przejdź do informacji o grze

tytuł: Advance Wars (E) [0263]
system: Game Boy Advance gatunek: Strategia
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

SOLUCJA do gry Advance Wars (E) [0263]

Umieścił: ciurek Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 20.12.2003, 04:54 Punkty: 10
1 Jednostki Lądowe

Infantry - piechota
Koszt: 1000
Zasięg ruchu: 3
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 99
Opis: Piechota ma najniższy koszt produkcji. Są to najsłabsze jednostki. Za to mogą zdobywać miasta, fabryki, porty, lotniska i bazy przeciwnika.

Mech - piechota uzbrojona w bazuki
Koszt: 3000
Zasięg ruchu: 2
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 70
Opis: Są to jednostki piechoty o wiele bardziej silniejsze i wytrzymalsze niż normalna piechota. Również mogą zdobywać budynki i bazy. W przeciwieństwie do zwykłej piechoty skutecznie można ją wystawić do walki z czołgami i innymi ciężkimi pojazdami.

Recon - rozpoznanie
Koszt: 4000
Zasięg ruchu: 8
Zasięg wzroku: 5
Gaz: 80
Opis: Używa się ich głównie do rozpoznania terenu i zadawania obrażeń piechocie wroga na początku misji. Można ich używać do obrony artylerii lub wyrzutni rakiet.

APC - transportowiec
Koszt: 5000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 1
Gaz: 70
Opis: Wróg na początku zawsze chce dorwać te jednostki, więc są doskonałe jeśli chodzi o odciąganie wrogich sił od piechoty zdobywającej bazę! Oprócz tego są dobre jak się domyślacie do transportowania piechoty i zaopatrzania inne jednostki w paliwo i amunicję. Zewzględu na duży zasięg ruchu są bardzo praktyczne.
Anti-Air - działa przeciwlotnicze
Koszt: 8000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 60
Opis: Są w stanie zniszczeć samoloty podczas jednego ataku, ale to nie wszystko, potrafią one także bezlitośnie wybijać piechotę i inne jednostki naziemne.

Tank - czołgi
Koszt: 7000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 3
Gaz: 60 Opis: Są tanie, a potrafią wyrządzić naprawdę poteżnę szkody. Na małej mapce są bardzo opłacalne. Są też dobre przeciwko większości jednostek lądowych oprócz Md Tanks.

Md Tank - ciężkie czołgi
Koszt: 16000
Zasięg ruchu: 5
Zasięg wzroku: 1
Gaz: 50
Opis: Najlepsze jednostki lądowe jeśli chodzi o atak z bliska. Niestety są bardzo drogie. Oprócz jednostek morskich straszne są im jedynie wyrzutnie rakiet.

Artillery - artyleria
Koszt: 6000
Zasięg ruchu: 5
Zasięg wzroku: 1
Gaz: 50
Opis: Ta i kolejne trzy jednostki mogą atakować tylko odległe obiekty. Mają bardzo słabą obronę. Szczególnie, jeśli atakuje się je jednostkami naziemnymi. Ogólnie są gorsze od wyrzutni rakiet, ale są od nich znacznie tańsze!

Rocket Launcher - wyrzutnie rakiet
Koszt: 15000
Zasięg ruchu: 5
Zasięg wzroku: 1
Gaz: 50
Opis: Najsilniejsze jednostki, które atakują na duży dystans. Oprócz statków mają największy zasięg ataku. Są bezbronne w bezpośrednim starciu. i dlatego najlepiej otoczyć je innymi jednostkami naziemnymi.

Missile - pociski
Koszt: 12000
Zasięg ruchu: 4
Zasięg wzroku: 5
Gaz: 50
Opis: Są jedną z najlepszych broni na jednostki powietrzne.


2 Jednostki Wodne

Lander - barki
Koszt: 12000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 1
Gaz: 99
Opis: Są jednostkami transportującymi, niestety niezaopatrują w broń i paliwo tak jak APC, ale są wstanie przewieźć nawet dwie jednostki lądowe! Są pozatym bardziej wytrzymałe od lądowych transportowców.

Cruiser - krążowniki
Koszt: 18000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 3
Gaz: 99
Opis: Ich główne zadanie to niszczenie łodzi podwodnych i jednostek powietrznych. Są wstanie atakować nawet zanurzone łodzie podwodne. Potrafią ponadto zabrać na swój pokład do dwóch jednostek, ale mogą być nimi tylko helikoptery lub helikoptery transortowe.

Sub - łódź podwodna
Koszt: 20000
Zasięg ruchu: 5
Zasięg wzroku: 5
Gaz: 60
Opis: Bezproblemowo zatapiają okręty bojowe i barki. Z drugiej strony są słabe na działanie krążowników. Gdy są zanurzone przeciwnik nie może ich zobaczyć. Ale w tym czasie zużywają pięć razy więcej paliwa!!!

B Ship - okręt bojowy
Koszt: 28000
Zasięg ruchu: 5
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 99
Opis: Najsilniejsze jednostki wodne. Są prawie niezniszczalne. Mają największy zasięg ataku w całej grze!


3 Jednostki Powietrzne

T Copter - helikopter transportowy
Koszt: 5000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 99
Opis: Bardzo słabe.Padają po jednym ataku jednostek latających.Z drugiej strony są odporne na ataki jednostek naziemnych. No i mogą transportować inne jednostki na duże odległości.

B Copter - helikopter bojowy
Koszt: 9000
Zasięg ruchu: 6
Zasięg wzroku: 3
Gaz: 99
Opis: Najsłabsze bojowe jednostki powietrzne. Mogą z łatwością rozwalać jednostki powietrzne . Ale nie mają szans w starciu z samolotami bojowymi i jednostkami przeciwlotniczymi. Nie mogą także atakowć bombowców i myśliwców!

Fighter - Myśliwiec
Koszt: 20000
Zasięg ruchu: 9
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 99
Opis: Nie mogą atakować naziemnych jednostek. A tak pozatym są mistrzami przestworzy. Mają potężny zasięg. I są najskuteczniejsze w starciu z bambowcami i helikopterami.

Bomber - bombowiec
Koszt: 22000
Zasięg ruchu: 7
Zasięg wzroku: 2
Gaz: 99
Opis: Są to najlepsze jednostki w całej grze! Najczęściej niszczą przeciwnika już podczas pierwszego starcia. Md Tanks są bezbronne w konfrontacji z nimi. Jednak i one potrafią być bezbronne w starciu z myśliwcami czy pociskami przeciwlotniczymi.