przejdź do informacji o grze

tytuł: Xena Warrior Princess - The Talisman of Fate (U) [!]
system: Nintendo 64 gatunek: Bijatyka
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Xena Warrior Princess - The Talisman of Fate (U) [!]

Umieścił: *gyui* Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 31.10.2003, 00:00 Punkty: 5
Xena urodziła się w Amfipolis, mieście w Macedonii. Gdy miała 9 lat jej ojciec, Artius, który był wojownikiem zniknął bez słowa. Jako dorosła kobieta Xena dowiedziała się, że jej ojca zabiła matka, aby ocalić życie Xeny, ponieważ Artius zamierzał złożyć ją w ofiarze świątyni Aresa. Już od młodości Xena wykazywała wiele talentów i uzdolnień związanych z rzemiosłem wojennym. Wydarzeniem, które zadecydowało o tym, że została wojowniczką był najazd na jej rodzinną miejscowość przez bandę Corteza. Xena w porównaniu do większości mieszkańców postanowiła stawić czoła oprawcom, niestety w walce zginęło wielu mieszkańców w tym jej brat a rodzinne Amfipolis zostało poważnie zniszczone. Za wynikłe zdarzenia mieszkańcy zaczęli oskarżać Xenę, ona nie mogąc się z tym pogodzić opuściła rodzinne miasto i wyruszyła przed siebie .....
Teraz, gdy już znamy historię legendarnej wojowniczki należałoby napisać coś o samej grze. Autorzy wykorzystali postać Xeny i innych bohaterów występujących w seriali i stworzyli bijatykę. Do wyboru mamy cztery tryby gry: Quest, VS, Roster, Practice. W grze mamy jedenastu wojowników i jednego bosa, wszyscy oni to serialowi bohaterowie z Xeną na czele. Dostępnych aren, na których toczą się walki jest także jedenaście. Bohaterowie są wyposażenie w broń białą, posiadają bogaty zestaw ciosów a gra jest pełna akcji.
Xena: Talisman of Fate jest zaskakującą dobrą grą, ładna grafika, porządny dźwięk i rozgrywka pełna akcji to jej główne zalety.
Grafika: 7/10 Dźwięk: 8/10 Grywalność: 7/10 Ocena ogólna: 7/10