przejdź do informacji o grze

tytuł: Nintendo World Cup (E)
system: Nes [Pegasus] gatunek: Sportowa
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Nintendo World Cup (E)

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 04.04.2014, 11:40 Punkty: 6
"Nintendo World Cup"
Technōs Japan Corporation
18 maja 1990

Oryginalny tytuł niniejszym receznowanej gry brzmi "Nekketsu Koukou Dodgeball-bu: Soccer-hen" (przekład dosłowny: "Nekketsu High School Dodgeball Club: Soccer"). Na szczęście dla graczy północnoamerykańskich oraz zachodnioeuropejskich produkcja została przetłumaczona na język Szekspira.

Ów specyficzny Puchar Świata jest reklamowany facjatę naszego starego znajomego Kunio. Młodsze pokolenie graczy, które załapało się na schyłkowy okres panowania przeróżnych Famiclonów kojarzy go poprzez "Kunio-kun no Nekketsu Soccer League" (Technōs Japan Corporation - 23 kwietnia 1993), rozprowadzanym w naszym kraju pod fałszywym tytułem "Goal! 3".

"Nintendo World Cup" - jak sama nazwa wskazuje - jest osadzona w realiach mistrzostw świata w piłce nożnej. Jednakże uczestnikami tego turnieju są najlepsze licea z czterech stron naszego niebieskiego globu: od Meksyku po Japonię oraz od Kamerunu po Holandię. W porównaniu do wcześniejszych piłkarskich tytułów wypuszczonych na platformę NES, tutaj mamy do czynienia z wolną amerykanką gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Ba! Bez łamania regulaminu gry się nie obejdzie podczas tej jakże brutalnej krucjaty po wymarzony puchar świata ufundowany przez kultowe Nintendo Co., Ltd.

Pod względem interesujących nas parametrów, "Nintendo World Cup" jest moim zdaniem produkcją wręcz perfekcyjną, a już na pewno stanowiące grę wstępną dla eksplozji popularności "Kunio-kun no Nekketsu Soccer League". Osobiście nie widzę powodów ani możliwości do przyczepienia się do jakiegokolwiek zagadnienia mogącego rzutować na ocenę ogólną "Pucharu Świata Nintendo". Tytuł oferuje nam rozgrywkę zasadniczą dla jednego lub dwóch zawodników (kooperacja) oraz spotkania dla nawet czterech faulujących kopaczy (rywalizacja).

"World Cup Soccer" w pierwszej kolejności należy rekomendować fanom serii gier z Kunio i Rikim Samejimą w rolach głównych, a także graczom którzy swego czasu ostro pocinali w "Kunio-kun no Nekketsu Soccer League" będącym rozwinięciem pierwotnej formuły niniejszym scharakteryzowanej. Z mojej strony dodam, że ocenę 10/10 uważam za w pełni adekwatną, a sam tytuł za ikoniczny.
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10