przejdź do informacji o grze

tytuł: Final Fantasy Origins
system: Playstation gatunek: RPG
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Final Fantasy Origins

Umieścił: nite Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 21.11.2005, 19:15 Punkty: 7
Final Fantasy Origins to nic innego jak pierwsza i druga część serii Final Fantasy, przedstawiona w nowej szacie graficznej.

Pierwsza część uległa dużym zmianom, wszystko wygląda o niebo lepiej, a wstawka filmikowa odrazu wprowadza nas w klimacik tego tytułu. Jak na Square przystało, mamy do czynienia z klasycznym jrpg'iem. Jednak jedna rzecz bardzo mnie zniechęciła, fabuła nie stanowi nic ciekawego, a to lipa jak na taki tytuł. Może
i 17 lat temu taka historia dawała wielu ludziom radochę ale teraz , ah szkoda gadać. Może i świat uległ zmienie graficznej, walki są o wiele lepsze ale to i tak ta sama gra. Jej wielką zaletą jest muzyka, czemu ?
No bo towarzyszy nam już od wielu lat, a pierwszy raz zagościła właśnie dzięki temu tytułowi. Jednak nie powiem, że gra jest do niczego, miło sie gra, ale na fajerwerki liczyć zabardzo nie można. Co do FFII to...

Druga część serii Fianl Fantasy. Jednak tym razem nie zobaczymy tu oldschoolowej grafik czy systemu, dla potrzeb konsoli SONY, gra przeszła pełną metamorfozę. Caly świat stworzony od nowa, wzorowany na tym starym z NES"a, wypowiedzi postaci są o wiele bardziej rozbudowane a i muzyka nabrała barw. No i tak powinno się przekładać stare gry, nie to co Capcom z BOF. Grafika wygląda bardzo dobrze, sprite'y prezentują się wspaniale, animacje podczas walk także robią niezłe wrażenie. Od razu chce się grać. Fabuła się nie zmianiła, to jedyny element, którego nie zmieniono, no i dobrze bo by jeszcze coś popsuli. W tym fajnalu mamy doczynienia z dość oryginalnym systemem pytań i odpowiedzi, żeby się czegoś dowiedieć musimy się kogoś na dany temat spytać czy czegoś nie wie. Malym minusem jest odejście od możliwości zdobywania leveli, teraz poprzez wygrywanie walk wzrastają nam statusy np. sila, MP, Hp ...itd. Miły dodatek to bardzo fajne intro z, którego jestem bardzo zadowolony, odrazu wprowadza nas w klimat gry.

Podsumówując łącznie gra stanowi dobry tytuł, wiec polecam go posiaść.
Grafika: 8/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 9/10