przejdź do informacji o grze

tytuł: Mortal Kombat Trilogy
system: Nes [Pegasus] gatunek: Bijatyka
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Mortal Kombat Trilogy

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 22.12.2012, 16:26 Punkty: 6
"Mortal Kombat Trilogy - MK5"
Hosekn of USA Co. Ltd.
1998

"Mortal Kombat Trilogy - MK5" to właściwy tytuł niniejszym recenzowanej produkcji. Ciekawostką jest fakt, iż gra została wydana w czasie kiedy to już mało kto pamiętał o starym, poczciwym 8-bitowcu. Rzecz bazuje na "Mortal Kombat Trilogy" autorstwa Avalanche Software/Williams Entertainment, który to tytuł wydano na konsolę Sony PlayStation 1 września 1996 r. (Stany Zjednoczone). Wspomniana "Trylogia" z kolei łączy klimaty następujących odsłon serii: "Mortal Kombat 3" (Midway - 15 kwietnia 1995 r. na automaty zręcznościowe) oraz "Ultimate Mortal Kombat 3" (Midway - październik 1995 r. na automaty zręcznościowe). Naturalnie, wersja przeznaczona na format Nintendo Entertainment System jest nielicencjonowana i wydana z dość dużym opóźnieniem.

"Mortal Kombat Trilogy - MK5" oferuje graczowi 8 grywalnych postaci, które można kontrolować od samego początku rozgrywki. Bohaterowie i lokacje nawiązują do wspomnianego "Mortal Kombat Trilogy". Po raz pierwszy i jedyny w realiach 8-bitowej konsoli pojawia się tutaj słynne "Fatality" oznaczające brutalne zakończenie walki z przeciwnikiem. Osobiście pryznaję, że jest to aspekt może niewiele znaczący, ale jak dla mnie zdecydowanie podnoszący parametr grywalności.

Przechodząc do kwestii technicznych gry, oprawę audiowizualną należy ocenić mocno przeciętnie. Pamiętajmy, że niniejszym recenzowany tytuł wyszedł w roku '98. W tym przypadku programiści z Hosekn of USA Co. Ltd. mogliby wykazać nieco więcej inicjatywy, ponieważ istnieją produkcje przeznaczone na format NES pochodzące z końca lat 80. ubiegłego wieku, które wyglądają lepiej niż "Mortal Kombat Trilogy - MK5" z 1998 r. Grywalność w tym przypadku podnosi ocenę końcową. Rozgrywka jest przyjemna, dostatecznie krwawa pod względem symbolicznym, no i może być okraszona Fatality jeśli jesteśmy zdolni do tak dalece posuniętego okrucieństwa. Gra nie oferuje wyboru poziom trudności, ale na szczęście jej hard AI jest naturalnie wyważony i w tym przypadku nie przeszkadza nawet dość "drewniane" sterowanie. Jest Fatality - jest bardzo dobrze.

"Mortal Kombat Trilogy - MK5" można polecić fanom serii oraz miłośnikom gier vs fighting. Tytuł ten raczej adresowany jest do osób wyrozumiałych, pamiętających klimat lat 90. XX wieku oraz czujących sentyment do tej specyficznej epoki. Młodszy lub mniej wprawiony gracz od razu się znudzi lub zniechęci.
Grafika: 5/10 Dźwięk: 5/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 7/10