przejdź do informacji o grze

tytuł: Ace Combat: Squadron Leader
system: Playstation 2 gatunek: Symulator
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Ace Combat: Squadron Leader

Umieścił: kancik_17 Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 05.01.2008, 15:14 Punkty: 7
Ace Combat : Squadron Leader jest 5 odsłoną serii Ace Combat i już na początku powiem, że jest to najlepsza z części i wiem co mówię, bo grałem w Ace Combat Zero, Ace Combat 04. Mimo, iż piąta odsłona gry ma niewiele nowych rozwiązań, wciąga nas na długie godziny. Nie można zarzucić Namco, że nie zrobiły świetnej gry z nowymi rozwiązaniami, bo takiej już się nie da zrobić, ponieważ poprzednia część była wyśmienita, teraz powstała prawdziwa perełka.
Fabuła gry przenosi nas w rok 2010, na wyspę Sand Island. Jest to strategiczne miejsce na samym środku oceanu, gdzie toczą się spory między krajami Osea i Yuktobania. Nasza gra zaczyna się 23 września, wtedy to odbyła się próba przejęcia niezidentyfikowanego samolotu. Niestety owa próba zakończyła się niepowodzeniem, co spowodowało do wybuchnięcia kolejnej wojny między mocarstwami. Gracz wciela się postać pilota o imieniu Blaze, który wraz z kompanami będzie bronić swojego państwa przed atakami Yuktobania. W tej części kampania wynosi 30 zróżnicowanych misji. W poszczególnych misjach musimy walczyć z innymi pilotami, atakować maszyny przeciwlotnicze, flotę morską oraz podejmować misje ratownicze i zwiadowcze. Wraz z przebiegiem kampanii poznajemy coraz więcej informacji na temat konfliktu i naszego bohatera.
W grze mamy do wyboru ponad pięćdziesiąt maszyn lotniczych, za którymi można zasiąść podczas gry. Między innymi to F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet, Su-27, MiG-29, F-22. W stosunku do poprzednich części wprowadzono kilka innowacyjnych rozwiązań, np. teraz musimy sprawnie i poprawnie wydawać rozkazy naszym skrzydłowym, którzy wchodzą skład drużyny, która dowodzimy. Dzięki rozkazom, możemy lepiej koordynować obronę lub atak naszej eskadry. Po za trybem kampanii mamy możliwość grania w trybie Arcade Mode, gdzie podejmujemy szybką walkę na szesnastu różnym mapach, gdzie mamy zniszczyć określoną ilość nie przyjaciół. Każdy pomyślnie skończony etap, pozwala nam na odblokowanie specjalnych poziomów, bonusów, samolotów i trybów gry.
Szata graficzna zostało poprawiona w stosunku do poprzedniej, wykorzystano nowe rozwiązania technologiczne. Z ich pomocą twórcy gier postarali się wiernie odwzorować wygląd każdego z odrzutowców, lokacji, elementów otoczenia, warunków pogodowych i oświetlenia. Dodatkowo kampania zostało wzbogacona o wysokiej jakości przerywniki filmowe. Na potrzebę gry nagrano 14 godzin dialogów. Muzykę do gry nagrywały takie kapele jak Staind, Godsmack.
Gra naprawdę warta naszego czasu, ponieważ jest bardzo ekscytująca i dynamiczna. Minusem gry może być tylko jej cena, która jak do tej pory jest wysoka.
Grafika: 9/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10