przejdź do informacji o grze

tytuł: Dragonball Z Budokai Tenkaichi 3
system: Playstation 2 gatunek: Bijatyka
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Dragonball Z Budokai Tenkaichi 3

Umieścił: kancik_17 Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 03.01.2008, 08:26 Punkty: 5
Dragon Ball Budokai Tenkaichi 3 to kolejna bijatyka wywodząca się z pod serii Dragon Ball. Jest to już to 3 część serii Budokai Tenkaichi, wyróżnia się ona przede wszystkim innowacyjnym systemem walki, dzięki kamerze, która jest ustawiona za plecami naszego bohatera jesteśmy w stanie poczuć smak walki.
Jak już przystało mamy możliwość grania głównymi postaciami, tj. Songo, vegeta, Gohan, Piccolo itp. ale twórcy również dodali nowe postacie m.in. Króla Vegete, Naila. W tej części mamy do wyboru aż 150 bohaterów !! o 20 więcej niż w poprzedniej części. Każdy z bohaterów ma swój unikalny system walczenia, wykorzystujący zwykłe ataki ręką i nogą ale także ataki specjalne. Po użyciu owego ataku mapa może ulec całkowitemu zniszczeniu
Walki odbywają się na 20 różnych mapach( ziemia, planeta namek, piekło). Dodatkowym plusem jest to, iż mapy występują w systemie dziennym jak i nocnym. Nie którzy bohaterowie walcząc w nocy zyskują dodatkowe zdolności, np. Vegeta (early) może zamienić się w małpę :). Cała oprawa graficzna przypomina kreskówkę, efekt ten otrzymano dzięki technice cel-shading (ciekawostka taka).
W grze uczestniczymy we wszystkich w walkach ze wszystkich części, stworzono również specjalna sage, która jest odpowiednikiem filmów :). Miłym elementem jest również porównywanie nas do bohaterów po skończonej walce. To od nas zależy czy będziemy Songiem( skupiamy się na obronie i ataku), Vegetą (skupiamy się wyłącznie na ataku), Trunkiem (skupiamy się na energii KI) czy Herkulesem ( pojawia się on gdy przegrywamy - ciekawe czemu :P)
Wielkim minusem wersji europejskiej jest to, że nie ma możliwości przełączenia na japoński :( to dopiero wtedy na 100 % czułbym się jak w bajce, ale angielska wymowa Ka-Me-Ha-Me-Ha nie jest też taka zła, aczkolwiek ja wychowałem się na japońskich odgłosach :). Moim skromnym zdaniem ta część jest najlepsza, ma to coś co nie miały poprzedniczki. Gorąco polecam !!
Grafika: 10/10 Dźwięk: 9/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10