przejdź do informacji o grze

tytuł: Patapon 2
system: Playstation Portable gatunek: Zręczność.
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Patapon 2

Umieścił: Ultrasolarion Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 15.06.2010, 19:53 Punkty: 6
Gra firmy Sony Computer Enternaiment która budzi niesamowite emocje. Dzięki swojej muzyce, dwuwymiarowej grafice (wbrew pozorom doskonałej) i niezbyt skomplikowanej grze, acz wieloma momentami trudnej przyciąga do fotela tak mocno, że można po jej zakończeniu wracać do niej i wracać. Pomimo tego, że lepsza od poprzednika, jest na nią mniejszy popyt. Samo demo daje mnóstwo zabawy i ukazuje prawie wszystkie możliwości, ale lepiej jest zakupić pełną wersję, która zawiera około czterech razy więcej poziomów (ogrom).

Cała zabawa zaczyna się, gdy ludziki zwane Pataponami proszą Cię o podanie swojego imienia (jako ich boga). Jeszcze trochę wcześniej zapoznajemy się z najważniejszym Pataponem, bez którego gra nie jest możliwa, tym, który prowadzi całą armię do boju. Szaman tychże ludzików uczy nas, jak żyć w ich świecie, pomaga nam i podaje bardzo wiele wskazówek. Rozgrywka polega na uderzaniu w bębny za pomocą poszczególnych przycisków, które w odpowiedniej kombinacji poruszają Pataponami (np. każą im iść, atakować czy bronić się). Napotykamy sporo ludności z wrogiego plemienia, których oczywiście trzeba posłać do piachu. Nie brakuje też i bossów (zazwyczaj w formie olbrzymich zwierząt jak np. dinozaur). Na początku otrzymujemy pierwszy bęben, za chwilę potem drugi. Trzeci trochę później, a czwarty o wiele później (to nie jest fragment tekstu jak z solucji). W miarę czasu odblokowujemy dodatkowe elementy gry takie jak np. miejsce tworzenia i udoskonalania naszej armii, schowek czy miejsce na misje dla bohaterów. Multiplayer jest dostępny w tym ostatnim wymienionym miejscu, tyle że każdy ma innego bohatera i inaczej na niego oddziałuje.

Muzyka to podstawa tej gry. Bez niej nie byłoby możliwości grania. W rytm tupania Pataponów my uderzamy w bębny o bardzo czystym brzmieniu. Dodatkowo akompaniują twoi żołnierze z głosem jak u dzieci. Nie sposób nie polubić tych maluchów z ich udźwięcznieniem. Czuć w tym wesołość, oddanie czy nawet uwielbienie.

Grafika, stworzona w drugim wymiarze, daje jeszcze większe zadowolenie z gry. Postacie są doskonale podkreślone, pokolorowane (np. dinozaury) i płynnie się poruszają. Nie zacinają się, są oryginalne i dają miłe uczucie dla oczu.

Plusy i minusy:
+++ za grafikę
+++ za muzykę
++ za grywalność
+ bo nie zauważyłem jakichś większych niedociągnięć
- bo droga (ale warta swojej ceny)
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10