przejdź do informacji o grze

tytuł: Neutopia (U)
system: T.Grafx 16/PC Engine gatunek: RPG/Akcja.
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Neutopia (U)

Umieścił: zylog Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 04.03.2006, 17:44 Punkty: 8
Neutopia to gra, która przypomina Final Fantasy, twórcą jest firma znana z gier serii Adventure Island, oczywiście Hudson Soft. Nie na darmo jest bardzo dobrą firmą. Ta gra jest po prostu swietna.

Pewnej nocy zły Demon Dirth włamał się do świątyni bogów i wykradł osiem medalionów, zwanych "aurora medalionami", które potem zostały porozrzucane po świecie. Gdy przyszedł dzień, Jazeta (bohater gry) poszedł do świątyni bogów, do staruszka, który tam mieszkał i opiekował się świątynią. On powiadomił o kradzieży medalionów naszego bohatera i poprosił go o ich zdobycie oraz zwrócenie. Jazeta zgodził się na to, ale nie wiedział, w którą stonę trzeba iść po medaliony. Jednak nasz rycerz miał w swoim bagażu kompas medalionów, który wykrywał miejsce ich występowania. Z nim wykonanie zadania wydawało się już proste, ale na przeszkodzie Jazecie stają potworki, takie jak ameby (pierwotniaki), skorpiony, zombie pustynne, ośmiornice i nietoperze. Kiedy się je zabije, to można dostać za nie różne przedmioty: bomby, napoje uzdrawiające, monety - dziesięć lub pięćdziesiąt i skrzydła, w których poleci się do świątyni. Bomb można użyć do zabicia potworków i wykruszenia skał, które zablokowały przejścia do różnych domów. A propos domów, w nich można pogadać z ich właścicielami. W niektórych budynkach znajdują się skrzynie, w których są ukryte przedmioty: napoje, bomby i książki z czarami.

Muzyczka w Neutopii jest bardzo dobra. Podczas akcji przygrywa energiczna melodyjka, podczas spokojnych momentów powolna - krótko mówiąc jaki klimat, taka melodia. Jeżeli chodzi o dźwięki, można zaliczyć je do zabawnych. Po wykonaniu różnych czynności można usłyszeć dźwięki niszczące cały klimat. Gdyby nie to, to bez wątpienia oprawa dźwiękowa byłaby dużym plusem tej gry.

Grafika jak na Turbo Grafx 16/PC Engine jest świetna i przynajmniej ja nie znalazłem w niej żadnych wad. Dzięki bogatej palecie kolorów, jakiej autorzy użyli, grafika jest rewelacyjna. Można powiedzieć, że jest ogromnym plusem.

Grywalność jest bardzo wysoka, dzięki czemu świetnie się gra. Pogratulować należy twórcom, którzy wykonali kawał dobrej roboty.

Jak widzicie Neutopia jest rewelacyjną grą, którą można polecić praktycznie każdemu, więc ja polecam ją wam bez żadnego wahania. Moim zdaniem jest ona obowiązkową grą dla każdego fana Turbo Grafx 16/PC Engine i takich gierek, ponieważ warto w nią zagrać chociaż pięć minut.
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10