przejdź do informacji o grze

tytuł: Buggy Popper (J)
system: Nes [Pegasus] gatunek: Wyścigi
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Buggy Popper (J)

Umieścił: Deluxo Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 09.05.2006, 15:45 Punkty: 5
"Buggy Popper" to kolorowa gra wyścigowa. Kierujemy małym różowym samochodem i za wszelką cenę staramy się dotrzeć do mety, omijając przeszkody. Nie mamy tu jasno postawionego zadania, po prostu prujemy przed siebie i staramy się dotrzeć do mety.
Nasz wozik zachowuje się przyzwoicie. Naturalnie reaguje na skręty za pomocą klawiszy i spokojnie przyspiesza do maksymalnej szybkości. Nie ma tu startu z piskiem opon, jest jednak mocne hamowanie - po wciśnięciu przycisku "B" autko gwałtownie traci prędkość.
Do tego samochodzik potrafi skakać. Gdy wciskamy klawisz "A", wozik wzbija się wysoko w górę, by po chwili opaść z hukiem na jezdnię. Skakanie przydaje się przede wszystkim do miażdżenia innych pojazdów, które są na drodze, ale używamy skoku również do omijania przeszkód, na przykład muru. "Fruwać" możemy tak długo, jak długo mamy energię - tę z kolei pokazuje licznik oznaczony literą P. Aby ją zwiększyć, zbieramy różowe puszki z literką P lub (gdy mamy około 7 punktów energii na skoki) wjeżdżamy na fioletowy symbol stacji naprawczej i podczas napraw wciskamy "A".
Grafika jest ładna. Na planszach, które są rozgrywane w różnych sceneriach, jest dużo kolorów z przewagą niektórych, np. w scenerii nadmorkiej, gdzie pędzimy po moście, przeważa błękit wody, a na planszy w mieście mamy najwięcej czerwieni. Wybuchy pokazano przeciętnie - gdy rozbijamy nasz wóz lub inny pojazd, widzimy tylko kilka klatek pokazujących różową gwiazdkę. Ogólnie jednak obraz może się spodobać.
Dźwięk jest całkiem niezły. Każda sceneria ma inną, typową dla siebie ścieżkę dźwiękową, np. w scenerii miejskiej mamy jeden podkład, na planszy budowlanej już inny. Są też odgłosy hamowania, niszczenia, skoku i odbijania się, ale trudno je opisać.
Ogólnie "Buggy Popper" to całkiem udana gra. Ci, którzy lubią zakręcone wyścigi, powinni wypróbować tę pozycję.
Grafika: 6/10 Dźwięk: 5/10 Grywalność: 7/10 Ocena ogólna: 8/10