przejdź do informacji o grze

tytuł: Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen (J)
system: Nes [Pegasus] gatunek: Sportowa
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen (J)

Umieścił: MangamaniaK Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 22.07.2005, 15:12 Punkty: 6
Jeśli spojrzy się na obecne mozliwości naszych komputerów dojdziemy do wniosku, że nie ma sensu przerzucać się na konsole typu SNES, GBC lub NES. Ale powiem wam, że się grubo mylicie. W tej grze jest taki klimat, że nakazuje on wracać do niej tygodniami.

Grafika: 8/10
Grafika jak to grafika w konsoli NES jest dość uboga. Animacje postaci natomiast w tej grze stoją, jak na jej mozliwości, na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy przy oddawaniu strzału na bramkę składają się znakomicie, przy uderzaniu z przewrotki mozna zauważyć schematyczne ruchy których nie wyparłby się każdy znakomity zawodnik. Animacja piłki podczas uderzenia także zaskakuje.

Muzyka: 9/10
Muzyka w grze olśniewa dynamicznymi dźwiękami. mozna usłyszeć dynamicznego rocka (oczywiście są to muzyczki bez słów), sambę czy lekko podrobione ryfy metalowe. Wpadają w uszy i umilają rozgrywanie meczy.

Grywalność: 10/10
Co do tego nie mam wątpliwości. Jes to jedna z najlepszych piłek kopanych w jakie grałem na tą konsolę (nie licząc pozostałej serii Neketsu kopanego). W grze podczas meczu bierze udział szesciu graczy po obu stronach (5 zawodników w polu + bramkarz). Jedyny mankament to mozliwość kontrolowania tylko jednego zawodnika w czasie trwania meczu co niebywale nudzi (chociaż mecze trwają dość krótko, przynajmniej dla mnie). Dostępne są tryby jak "Mecz pojedynczy" lub "Mistrzostwa".Można także zagrać na jednej konsoli we dwóch. Aby strzelić bramkę mozna wykorzystać super strzał który aktywuje się poprzez naciśnięcie przycisków podania i strzału równocześnie. Efekty są potem znakomite (bramkarz zostaje zmieciony z boiska przez szalejącą piłkę).

Gra jest wypasiona dla miłośników sportu. Mi przypadła do gustu i od razu stała się moją ulubioną. Jeśli lubisz piłkę nożną - zagraj, jeśli lubisz dawkę humoru - zagraj, frajda gwarantowana.
Grafika: 8/10 Dźwięk: 9/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10